Skip links
lazerli kaplin ayarı

Lazerli Kaplin Ayarı

—Omurga MAKİNA

Lazerli Kaplin Ayarı

Şaft hizalaması ne kadar iyi yapılırsa sistemin çalışması o kadar randımanlı olacak, titreşim başka bir etki eden problem yoksa toleranslar dahilinde olacak, sıcaklık artışı yaşanmayacak, motorun amper değeri makul seviyelerde olacak, motor ve diğer rulmanlı yatakların zarar görmesi engellenmiş olacaktır. Makinaların duruş sürelerinin en aza indirilmesi isteniyorsa kaplinli sistemlerde şaft hizalamasının (kaplin ayarı) toleranslar dahilinde yapılması önem arz etmektedir. Makinalardaki arızaların büyük bir çoğunluğu kaplin ayarsızlığından kaynaklanmakta olup bakım maliyetlerinin ve işletme masraflarının azaltılması isteniyorsa doğru hizalanmış bir kaplin ayarına ihtiyaçları vardır. Kaplin ayarları uzman ve nitelikli kadromuz ile yapılır ve raporlanır.

—Omurga MAKİNA

Vibrasyon Ölçümü

Vibrasyon ölçümü ile yapılan titreşim analizi, dönen ekipmanların mekanik durumlarını inceleme, kontrol etme ve makinaların arızalarını tanımlama için kullanılan metotlardan en etkilisidir.

Titreşim analizi, makinalar üzerinde titreşim ölçümü yaparak makinanın titreşim özelliklerine ait veri toplanır ve daha sonra toplanan bu verileri analiz ederek makinaların mekanik problemleri tespit edilir ve​ plansız duruşların önüne geçilir.

Vibrasyon Ölçümü

Termal Sıcaklık Ölçümü

—Omurga MAKİNA

Termal Sıcaklık Ölçümü

Sıcaklık ölçüm cihazları ile sıcaklık seviyesindeki değişimler ölçülür.Sistemin arızalanarak işleyişin aksamasına sebep olacak sıcaklık seviyesi belirlenir ve bu seviyeye yaklaşıldığında müdehale gerekliliği öngörülür.;

—Omurga MAKİNA

Yağ Kontrolü ve Raporlama

Yağ kontrolünde elde edilecek olan bulgular, zaman zaman titreşim analizinde de önce arızalardan haberdar olmamızı sağlamaktadır. Çünkü bir makinada yada sistemde, aşınmadan kaynaklı bir arıza oluşacak ve bu aşınma nedeni ile rulman, dişli ve pervane vb. hareketli aksamların bozulması gerçekleşecekse arıza tespitini; doğru zamanda yapılacak kontrol ve analiz ile yağda tespit edilen aşınma metalleri sağlamaktadır.

Yağ kontrollerinin veya değişimlerin düzenli periyotlarda yapılmaması durumunda metal aşınmasına bağlı çalışan arızalı ekipmanın veya sistemin titreşim değerleri yükselerek makinayı bozmaya yönelik ikinci aşamaya geçilmiş olduğu gözlemlenecektir.

Yağ Kontrolü ve Raporlama

Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag