Skip links

Servis Stratejisi

Omurga Makina olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlıyor, onlara uygun servis stratejileri geliştiriyoruz. Ekipman seçim süreci, satış sonrası veya yalnızca hizmet almak isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamak için düzenli hizmetlerimizi geliştiriyoruz.

Hızlı Yanıt ve Çözüm Sağlama: Müşterimizin taleplerine hızlı bir şekilde yanıt veriyor ve sorunları mümkün olan en kısa sürede çözüyoruz. Teknik destek ekibimizin etkin bir şekilde organize olması ve talepleri önceliklendirme konusundaki uzmanlığına güveniyoruz. Müşterilerimize teknik sorunlarını çözmek için doğru adımlar atıldığından ve süreçlerin takip edildiğinden emin oluyoruz.

Yedek Parça Yönetimi: Ürünleriniz için yedek parçaya ihtiyacınız olduğunuzda, hızlı bir şekilde yedek parça tedariki sağlıyoruz. Müşterilerimizin parça teminiyle ilgili sorun yaşamasını engellemek için etkin bir yedek parça yönetimi stratejisi oluşturuyoruz.

Proaktif Bakım Hizmetleri: Müşterilerimize düzenli bakım ve servis teklifleri sunuyoruz. Ürünlerimizin düzenli olarak kontrol edilmesi ve bakımının yapılması, müşterilerimizin ürünlerin performansını en üst düzeye çıkarmasına ve beklenmedik arızaların önlenmesine yardımcı oluyoruz. Proaktif bakım hizmetleri sunarak Omurga Makina’dan beklentilerinizi karşılıyoruz.

Garanti ve Satış Sonrası Hizmetler: Müşterilerimize net ve şeffaf garanti politikaları sunuyoruz. Garanti süresi boyunca ürünlerinizde oluşabilecek sorunları hızlı bir şekilde çözüyoruz. Ayrıca, satış sonrası hizmetlerimiz ile ürünlerinizle ilgili herhangi bir sorun yaşaması durumunda bize kolayca ulaşabilmenizi sağlıyoruz.

Sürekli İyileştirme: Sürekli olarak teknik destek ve servis süreçlerimizi iyileştiriyoruz. Müşterilerimizin geri bildirimlerini değerlendiriyoruz ve süreçleri optimize etmek için çalışıyoruz.

Omurga Makina olarak ürün ve ekipman tedariğimizin yanı sıra, müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden başlıcaları ;

Pompa Bakımı ve Onarımı

Talebiniz durumunda, Türkiye ve yurtdışı ülkelerde bulunan tesislerinizdeki döner ekipmanlarınız yerinden sökülmeden arıza tespitleri,yedek parça temini ve bakımları uzman ve yetkin kadromuz ile yapılmaktadır.

Tesislerinizde bulunan tüm ekipmanlarınıza uzman ve yetkin teknik personelimiz ile 7/24 müdehale edilebilmektedir. Tesislerinizde ki duruş ve üretim kayıplarınız minimuma indirilmiş olur.

Devreye Alma ve Raporlama

İşletmelerinizdeki yeni pompa, motor ve ekipmanlarınız, ileri teknoloji cihazlarımız ve uzman teknik kadromuz ile sorunsuz devreye alınmaktadır. Devreye alınma öncesi yapılmış olunan lazerli kaplin ayar ve sonrası vibrasyon, termal sıcaklık ile amper ölçümleri kullanıcıya detaylı bir şekilde raporlanmaktadır. Ekipman kullanımı ile ilgili kullanıcı detaylı bilgilendirilir.

 Mekanik Salmastra Dönüşümleri

Müşterilerimizin talebi olması durumunda

(pompa, dik mikser, yatay mikser, reaktör) uzman kadromuz ile; Yumuşak salmastradan, mekanik salmastraya kadar, komponent salmastradan kartuş tip salmastraya kadar ekipman dönüşümleri yapılmaktadır.

Lazerli Kaplin Ayarı

Şaft hizalaması ne kadar iyi yapılırsa sistemin çalışması o kadar randımanlı olacaktır. Titreşime etki eden farklı bir problem yoksa toleranslar dahilinde olacaktır , sıcaklık artışı yaşanmayacaktır ve motorun amper değeri makul seviyelerde olacaktır. Motor ve diğer rulmanlı yatakların zarar görmesi engellenmiş olacaktır. Makinaların duruş sürelerinin en aza indirilmesi isteniyorsa kaplinli sistemlerde şaft hizalamasının (kaplin ayarı) toleranslar dahilinde yapılması önem arz etmektedir. Makinalardaki arızaların büyük bir çoğunluğu kaplin ayarsızlığından kaynaklanmakta olup, bakım maliyetlerinin ve işletme masraflarının azaltılması isteniyorsa doğru hizalanmış bir kaplin ayarına ihtiyaçları vardır. Kaplin ayarları uzman ve nitelikli kadromuz ile yapılır ve raporlanır.

Vibrasyon Ölçümü

Vibrasyon ölçümü ile yapılan titreşim analizi, dönen ekipmanların mekanik durumlarını inceleme, kontrol etme ve makinaların arızalarını tanımlama için kullanılan metotlardan en etkilisidir.

Titreşim analizi, makinalar üzerinde titreşim ölçümü yaparak makinanın titreşim özelliklerine ait veri toplanır ve daha sonra toplanan bu verileri analiz ederek makinaların mekanik problemleri tespit edilir ve​ plansız duruşların önüne geçilir.

Termal Sıcaklık Ölçümü

Sıcaklık ölçüm cihazları ile sıcaklık seviyesindeki değişimler ölçülür. Sistemin arızalanarak işleyişin aksamasına sebep olacak sıcaklık seviyesi belirlenir ve bu seviyeye yaklaşıldığında müdahale gerekliliği öngörülür.

Yağ Kontrolü ve Raporlama

Yağ kontrolünde elde edilecek olan bulgular, zaman zaman titreşim analizinde de önce arızalardan haberdar olmamızı sağlamaktadır. Çünkü bir makinada yada sistemde, aşınmadan kaynaklı bir arıza oluşacak ve bu aşınma nedeni ile rulman, dişli ve pervane vb. hareketli aksamların bozulması gerçekleşecekse arıza tespitini; doğru zamanda yapılacak kontrol ve analiz ile yağda tespit edilen aşınma metalleri sağlamaktadır.

Yağ kontrollerinin veya değişimlerin düzenli periyotlarda yapılmaması durumunda metal aşınmasına bağlı çalışan arızalı ekipmanın veya sistemin titreşim değerleri yükselerek makinayı bozmaya yönelik ikinci aşamaya geçilmiş olduğu gözlemlenecektir.

Omurga makina olarak, tüm bu hizmetlerde ve daha fazlasında çözüm ortağınız olmaya hazırız. Sorularınız ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag